Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

E-KİTAPLAR

 

Araştırma alanlarınıza uygun veri tabanlarından daha etkin şekilde yararlanmak ve araştırma süreçlerinizi daha verimli yürütebilmeniz için ilgilendiğiniz veritabanlarına
kaydolmanızı öneririz. Bunun için her veritabanında (genellikle ekranın üst tarafında) bulabileceğiniz “Sign In/Register/Kaydol” linklerinde yer alan adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 

 
 

Springer Nature
Her bir eKitap Springer Nature editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır. Diğer eKitaplardan farklı olarak okuyucu sayısı, sayfa ve chapter sınırlaması yoktur. Oturum kapatıp açmak, bölümleri tek tek indirmek gerekmez. Araştırmacı kitabı tek seferde indirebilir ve sınırsız çıktı hakkına sahiptir.


eKitaplar hakkında ayrıntılı bilgi ve erişim linkleri için ilgili başlığa gidiniz:


Eğitim bilimleri
Ekonomi ve finans
Fizik ve astronomi
Hukuk ve kriminoloji
Tıp bilimleri

 

Yayınevi/Firma: Springer Nature 170 yılın üzerinde akademik yayın deneyimine sahip dünyanın en büyük yayıncılarından bir tanesidir. Bilim, teknik, tıp, sosyal ve beşeri bilimlerde yılda 3000’den fazla bilimsel dergi ve 12000’den fazla bilimsel kitap yayınlamaktadır. Platformundaki zengin kitap koleksiyonu ile dünyanın lider kitap yayıncısıdır. Bugüne kadar 200’den fazla nobel ödüllü çalışma Springer Nature bünyesinde yayınlamıştır.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili

 
           
  EBSCO eBook Academic Collection
Dünyadaki en geniş kapsamlı çok disiplinli, tam metin elektronik kitap veritabanlarından biridir. 500’ün üzerinde yayıncıdan derlenen 170.000’in üzerinde e-kitap içerir.
Konu alanları: Aşçılık, bilgisayar bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi, ev ve hobi, felsefe, gezi, güzel sanatlar, hukuk, işletme, matematik, mimarlık, mühendislik, psikoloji, referans kaynaklar, sağlık, siyasi bilimler, sosyal bilimler, spor, tarih, teknoloji, tıp.
  Yayınevi/Firma: EBSCO, kütüphane ve diğer kuruluşlara akademik içerik ve araştırma teknolojileri sağlayan Birleşik Devletler merkezli uluslararası bir firmadır. Klinik kaynaklar, uygulama ve bulut servisler, dijital dergi ve arşivler ve basılı yayın sağlama EBSCO’nun diğer faaliyet alanlarından bazılarıdır.  
           
  EBSCO Business Source Complete - Books
Dergi, rapor, analiz, kitap gibi farklı doküman tipleri içerir. 38.000’e yakın e-kitap ve e-monograf sunar. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.
Konu alanları: İktisadi ve idari bilimler.
     
           

 

Emerald Social Sciences eKitap Serileri
Emerald Yayınevi tarafından yayınlanan 600`ün üzeride eKitabı içerir. eKitaplara erişim 31 Aralık 2019 tarihine dek olup 1999 yılından başlayan eski ciltleri de dahil olmak üzere, yeni yayımlanacaklarla birlikte söz konusu tarihe kadar tüm eKitaplar erişime açıktır.
Konu alanları: Sosyoloji ve eğitim bilimleri başta olmak üzere hukuk, medya ve iletişim.


Ek bilgi: İçerik ve erişim bilgileri

 

Yayınevi/Fimra: Emerald Group Publishing Limited 1967’de İngiltere’de kurulan uluslararası bir yayınevidir. Konu alanları ağırlıklı olarak yönetim bilimleridir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili

 
           
  Hiperkitap
Türkiye’nin ilk ve tek akademik ve genel kültür kitapları içeren dijital kütüphanesidir. 28 ana konuda 22.000`in üzerinde e-kitap içerir.
Konu alanları: Bilgisayar bilimi, din, edebiyat ve eleştiri, eğitim, el sanatları ve koleksiyon, ev ve bahçe, felsefe, hukuk, iş dünyası ve ekonomi, matematik, mühendislik ve teknoloji, psikoloji, sağlık ve tıp, sanat ve mimari, seyahat, siyasi bilimler, sosyal bilimler, tarih.
  Yayınevi/Firma: Türkiye`de yayınlanmış kitap, DVD vb. bilgi kaynaklarını yurtiçi ve yurtdışına satışını yapmaktadır. İstenilen konularda çıkmış yayınların literatür taraması yapılmakta ve kurumlara gönderilmektedir. Hiperlink ayrıca yeni kurulacak kütüphane, bilgi merkezi, arşivler ve müzeler için gerekli olan otomasyon sistemi, raf, mobilya ve araç gereçleri sağlayarak hizmete hazır anahtar teslim kütüphane, bilgi merkezi ve arşivler kurmaktadır.  
           
 

ProQuest Ebook Central
Ebook Central çevrimiçi okumak, eKitap içerisinde arama yapmak, vurgulamak, not almak için idealdir. Aynı zamanda yayınları indirerek bölümleri dizüstü bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza aktarabilirsiniz. Ebook Central üzerinden üniversitemize ait 27 adet referans ve başvuru yayınına erişebilirsiniz.


Ek bilgi: İçerik ve erişim bilgileri / Yardımcı videolar (İngilizce) / Sıkça sorulan sorular

 

Yayınevi/Firma: ProQuest LLC
Araştırmacıların yararlanabilecekleri birçok içerik sunmaktadır. ProQuest`in toplam yayın varlığı 90.000 yetkili kaynağı ve 6 milyar dijital sayfayı kapsayan ve büyüyen bir içerik koleksiyonu oluşturmuştur. Ayrıca dünyanın en büyük tez koleksiyonunu, 20 milyon sayfayı ve üç yüzyıllık küresel, ulusal, bölgesel ve özel gazeteleri ve 450.000`den fazla e-kitabı içerir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili

 
           
 

SpringerLink - Kitaplar
600’ün üzerinde açık erişim İngilizce ve Almanca e-kitabı içerir. E-kitapların tamamı 2010 yılı ve sonrası yayın yılına sahiptir. Kitaplar yüksek atıf ve indirme (download) sayısına sahip olup tamamı hakem sürecinden geçmiştir.
Konu alanları: Bilgisayar bilimleri, coğrafya, çevre, eğitim, ekonomi, felsefe, fizik, hukuk, insan bilimleri, işletme ve ekonomi, kriminoloji, matematik, mühendislik, siyasi bilimler, sosyal bilimler, tarih, teknoloji, tıp, yaşam bilimleri.

     
           

 

Elsevier eKitap Serileri
Yayımına 2012 yılında Elsevier tarafından başlanan 30 adet kitap serisini içerir.
Konu alanları: Genetik ve moleküler biyoloji, kimya, sinirbilimi.


Advances in Biomembranes and Lipid Self-Assembly
Advances in Cancer Research
Advances in Carbohydrate Chemistry and Biochemistry
Advances in Catalysis
Advances in Chemical Engineering
Advances in Clinical Chemistry
Advances in Genetics
Advances in Heterocyclic Chemistry
Advances in Inorganic Chemistry
Advances in Organometallic Chemistry
Advances in Physical Organic Chemistry
Advances in Protein Chemistry and Structural Biology
Advances in Quantum Chemistry
Annual Reports in Computational Chemistry
Annual Reports in Medicinal Chemistry
Annual Reports on NMR Spectroscopy
Current Topics in Developmental Biology
Current Topics in Membranes
International Review of Cell and Molecular Biology
International Review of Neurobiology
Methods in Cell Biology
Methods in Enzymology
Profiles of Drug Substances, Excipients and Related Methodology
Progress in Brain Research
Progress in Molecular Biology and Translational Science
The Alkaloids: Chemistry and Biology
The Enzymes
Vitamins and Hormones
Advances in Planar Lipid Bilayers and Liposomes
Handbooks in Operations Research and Management Science

  Yayınevi/Firma: Elsevier dünyanın en önemli bilim ve sağlık tabanlı bilgi ve bilgi çözümleri sağlayıcılarından biridir. 1880 yılında kurulan Elsevier, tüm dünyada 30 milyondan fazla araştırmacıya, öğrenciye, sağlık ve bilgi profesyoneline hizmet vermektedir. Dünya’da yayınlanan hakemli bilimsel içeriklerin % 26’sı Elsevier tarafından yayınlanmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için:
Bloomberg profili