Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

YARDIMCI ARAÇLAR

 
 
  Mendeley

Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi ve dünya çapında 4.5 milyondan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır. Mendeley size araştırmanızı organize etme, meslektaşlarınız ile işbirliği yapma, yeni içerikler keşfetme ve diğer kullanıcılar ile iletişim sağlamanıza yardımcı olur. 5 GB kişisel depolama alanı, sınırsız kapalı grup kurma özelliği ve gruplarda 25 kişiye kadar üyelik hakları mevcuttur.


Ek bilgi: Tanıtım broşürü / Hızlı başvuru kılavuzu

   
         
 

İçeriği Nottingham Üniversitesi tarafından derlenen portal çok sayıda uluslararası yayıncının işbirliğine dayanmaktadır. Yayıncıların açık erişim politikaları, indekslendikleri platformlar ve pre­printpost­print hakkında resmi bilgilerine hızlı ve doğru erişim sağlar.


Ek bilgi: Sıkça sorulan sorular (İngilizce)

   
         
 
Araştırmacı ve akademisyenlerin bilimsel yayınları için uygun dergi seçiminde bulunmalarına yardımcı olan bir içeriğe sahiptir. ALPSP, BioMed Central, DOAJ, LIBER, SPARC destekleyen kuruluşlardan bazılarıdır. Araç basit bir kontrol listesi üzerinden işlemektedir.

   
         
 

JSTOR Text Analyzer
Sisteme herhangi bir doküman (makale, ödev, görsel öğe vb.) yükleyerek JSTOR içeriğinde ilgili eşleşmeleri ve yayın önerilerine ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle 1) İçinde metin olan bir belge yükleyin (bu, yazılan bir makale, devam eden bir çalışmanın özeti, yeni indirilen bir makale, hatta ders kitabında bir sayfa resmi bile olabilir). 2) Text Analyzer, kullanılan ana başlıkları ve terimleri bulmak için belgedeki metni analiz eder ve ardından JSTOR`da benzer içerikleri bulmak için en önemli olanları ("öncelikli terimler") kullanır. 3) Ardından bulunan sonuçları inceler ve ilgilendiğiniz makaleler olursa bunları tam metin görüntüleyebilirsiniz. JSTOR Text Analyzer`da "öncelikli terimler"in önemini ekleyerek, kaldırarak veya ayarlayarak bulunan sonuçları ayarlayabilirsiniz. Sistem, yüklenilen belgenin içeriği saklamaz veya üçüncü kişilerle paylaşıma açmaz. Türkçe dahil birçok dili desteklenmektedir.

 

Ek bilgi: Hakkında (İng.) / Tanıtım videosu (İng.)