Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

AKADEMİK ARAMA MOTORLARI

 

 

Bielefeld Academic Search Engine (BASE)
Bielefeld Üniversite Kütüphanesi tarafından geliştirilmiştir. % 60’ının tam metin olarak erişilebildiği 6.000 farklı kaynak üzerinden 120 milyonun üzerinde dokümanda tarama yapar. Dewey Onlu Sınıflama Kodları, doküman türü, kullanım lisans türü ve erişim türüne göre tarama yapılabilen BASE’nin arayüzünü farklı dillerde kullanmak da mümkündür.

 

Ek bilgi: Sıkça sorulan sorular (İng.) / Kullanım kılavuzu (İng.)

  Kurum/Firma: Bielefeld Üniversitesi 1969 yılında araştırma odaklı, yüksek kaliteli öğretim sunma misyonuyla kurulmuştur. Bielefeld Üniversitesi`nin beşeri bilimler, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve teknoloji alanında geniş bir disiplin yelpazesine sahip toplam 13 fakültesi bulunmaktadır. Üniversite, 120`yi aşkın lisans, yüksek lisans programı ve yaklaşık 20.000 öğrencisiyle Almanya`nın orta ölçekli devlet üniversitelerinden biridir.  
           
 

CiteSeerX
Bilgisayar ve enformasyon bilimlerinde literatür taramasına imkân veren bir arama motoru ve online kütüphanedir. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi tarafından geliştirilmiş ve sunulmaktadır. Arama seçenekleri doküman, atıf ve yazara göre yapılabilmektedir.


Ek bilgi: Yardım sayfası (İng.) / Kullanım rehberi (İng.)

  Kurum/Firma: Pennsylvania Eyalet Üniversitesi (Penn State olarak da bilinir) ABD`de bulunan devlet üniversitesidir. Üniversite, Pennsylvania Eyaleti`nde sanal bir kampüs de dâhil olmak üzere yirminin üzerinde kampüse sahiptir. ABD`deki en büyük on kamu üniversitesi arasındadır.  
           
 

EKUAL Keşif
TÜBİTAK ULAKBİM tarafından Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı (EKUAL) Projesi kapsamında üniversitelere sunulmaktadır. Devlet, Vakıf, KKTC üniversiteleri, Harp Okulları ve Akademisi ile Polis Akademisinde görevli tüm araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler EKUAL veri tabanları içerisinde toplu tarama yapabilirler.


Ek bilgi: EKUAL hakkında / EKUAL sıkça sorulan sorular

  Kurum/Firma: TÜBİTAK–ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen, ülkemizdeki araştırma kurumlarının akademik içerikli elektronik bilgi kaynaklarına etkin ve yaygın erişimlerinin sağlanması, ulusal ve uluslararası bilimsel yayın üretiminin etkinleştirilmesi amacıyla dünyanın önde gelen yayınevleri ve veri tabanı üreticileri ile yapılan ulusal lisans anlaşmaları ve çalışmalarıdır. TÜBİTAK EKUAL ile binlerce araştırmacı uluslararası bilimsel ve akademik içerikli elektronik bilgi kaynağına kendi kurumlarından erişme imkânı bulmaktadır.  
           
 

Google Scholar (Akademik)
Kasım 2004 yılında Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik yayınlar ve ilgili konularda arama yapan arama motorudur. Konuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini de verir.


Ek bilgi: Hakkında (İng.) / Arama (İng.)

  Kurum/Firma: Stanford Üniversitesi öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brin tarafından 4 Eylül 1998 tarihinde kuruldu. 19 Ağustos 2004’te halka arz edilen Google yaklaşık bir yıl sonra 27 Eylül 2005’te rekor bir indeks sayısına ulaştı. Google`ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

Refseek*
Bir milyarın üzerinde web sitesi, doküman, gazete, dergi, kitap ve ansiklopedi içeriğinde arama imkânı sunan bir akademik arama motorudur. Directory bölümünden tematik tarama yapmak mümkündür.


Ek bilgi: Arama ipuçları / Referans dizini