Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

E-DERGİLER

 

Araştırma alanlarınıza uygun veri tabanlarından daha etkin şekilde yararlanmak ve araştırma süreçlerinizi daha verimli yürütebilmeniz için ilgilendiğiniz veri tabanlarına kaydolmanızı öneririz. Bunun için her veri tabanında (genellikle ekranın üst tarafında) bulabileceğiniz “Sign In/Register/Kaydol” linklerinde yer alan adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 

 

Wiley Online Library
1997`den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir. 363 Wiley dergisi kendi alanında en iyi ilk 10 dergi arasındadır. Wiley makaleleri 34 alanda en çok paylaşılan makalelerdir. 187.04 etki değeri en yüksek dergi olan "CA: A Cancer Journal for Clinicians" dergisi de Wiley Online Library`de yer almaktadır.

 

Ek bilgi: Dergi listesi / Dergi Koleksiyonu (Broşür) / Kullanım şartları

  Yayınevi/Firma: John Wiley and Sons firması 1807 yılında New York City’de John Wiley tarafından kurulmuştur. 6. nesil aile şirketi olarak yönetilmeye devam edilen şirketin dünya çapında 32 lokasyonda, toplam 5600 çalışanı bulunmaktadır. Bu ofisler editoryal, satış ve pazarlama ekipleri ile beraber müşteri ve iş ortaklarımıza  hizmet vermektedir. Yayınevinin Genel Merkezi, Hoboken, New Jersey, ABD`dedir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

Nature Journals
Nature Yayın Grubu’nun merkezinde yer alan yüksek etki değerine sahip dergi grubudur. İsminde ‘Nature’ ifadesi bulunan 46 adet dergiyi içerir. Dergi sayılarına tam metin erişim 2007 yılından günümüze kadarki tarih aralığını kapsamaktadır.

Konu alanları: Enerji, sağlık bilimleri, teknoloji, yaşam bilimleri.


Ek bilgi: Kullanım kılavuzu / Dergi listesi

  Yayınevi/Firma: Springer Nature 170 yılın üzerinde akademik yayın deneyimine sahip dünyanın en büyük yayıncılarından bir tanesidir. Bilim, teknik, tıp, sosyal ve beşeri bilimlerde yılda 3000’den fazla bilimsel dergi ve 12000’den fazla bilimsel kitap yayınlamaktadır. Platformundaki zengin kitap koleksiyonu ile dünyanın lider kitap yayıncısıdır. Bugüne kadar 200’den fazla nobel ödüllü çalışma Springer Nature bünyesinde yayınlamıştır.  
           
 

Nature Academic Journals
Springer Nature tarafından yayınlanan yüksek etki değerine sahip akademik odaklı 40 farklı dergiyi içerir. Dergi sayılarına tam metin erişim 1997 yılından günümüze kadarki tarih aralığını kapsamaktadır.
Konu alanları: Sağlık bilimleri, genetik, tıp bilimleri, farmakoloji. 


Ek bilgi: Dergi ve erişim bilgileri

     
           
 

Palgrave Macmillan
SpringerLink platformu üzerinden erişim sağlanan 47 adet bilimsel dergiyi içermekte olup dergi sayılarına tam metin erişim 1997 yılından günümüze kadarki tarih aralığını kapsamaktadır.
Konu alanları: Sosyal bilimler.


Ek bilgi: Dergi ve erişim bilgileri

 

  Yayınevi/Firma: 1969 yılında İngiltere`de kurulan yayınevinin temel faaliyet alanı kitap, dergi, referans yayınlar vb. basılı ve elektronik akademik yayıncılıktır.
Ayrıntılı bilgi için:
Bloomberg profili
 
           
 

ScienceDirect
Elsevier firmasının en etkin ve bilimsel veri tabanıdır. Tüm temel bilim dallarına dair 2.200’ün üzerinde tam metin hakemli dergiye ait 14.000.000’un üzerinde makale içerir.
Konu alanları: Fiziki bilimler ve mühendislik, insan bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, yaşam bilimleri.


Ek bilgi: Kullanım kılavuzu (Tr.) / Kullanım kılavuzu (İng.)

  Yayınevi/Firma: Elsevier dünyanın en önemli bilim ve sağlık tabanlı bilgi ve bilgi çözümleri sağlayıcılarından biridir. 1880 yılında kurulan Elsevier, tüm dünyada 30 milyondan fazla araştırmacıya, öğrenciye, sağlık ve bilgi profesyoneline hizmet vermektedir. Dünya’da yayınlanan hakemli bilimsel içeriklerin % 26’sı Elsevier tarafından yayınlanmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Xplore Digital Library
Dünyanın en önde gelen mesleki ve teknik örgütlerinden biri olan IEEE’nin 413 dergisini içerir. IEEE yüksek atıflı yayınları, konferansları, teknoloji standartları ve mesleki ve eğitsel faaliyetleri ile küresel bir topluluktur.
Konu alanları: Antenler, bilgi teknolojisi, biyomedikal mühendisliği, biyometri, devreler, elektrik mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji, güç, güvenlik, havacılık ve uzay, iletişim, kablosuz ağ, nanoteknoloji, nükleer bilim, optik, radyoloji, taşıma, uzaktan algılama, yazılım.


Ek bilgi: Dergi listesi / IEEE Eğitim Portalı (İng.)

  Yayınevi/Firma: The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur. Temelleri 1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca atılmıştır. Dünyada elektrik, elektronik mühendisliği, bilgisayar ve otomasyon teknolojilerindeki yayınların % 30`unu yayınlar. Bu alanlarda, 80`den fazla yayını olan 37 farklı teknik topluluk vardır ve 900`den fazla endüstri standardı geliştirilmiştir.  
           
 

IET (The Institution of Engineering and Technology) Journals
IEEE Xplore Digital Library bünyesinde 124 dergilik özel bir uzmanlık bölümüdür.
Konu alanları: Bilgi güvenliği, bilgisayar, biyometri, devreler, elektrik gücü, elektrik mühendisliği, iletişim mühendisliği, kablosuz teknolojiler, kontrol ve otomasyon, mikro dalgalar, radar, sinyal.


Ek bilgi: IEEE Eğitim Portalı (İng.)

     
           
 

Emerald Premier
Özellikle yönetim bilimleri, pazarlama, muhasebe ve finans alanlarında uzman olan Emerald Yayınevi’nin 311 adet dergisini içerir.

Konu alanları: Bilgi yönetimi, çevre yönetimi,eğitim, ekonomi, emlak yönetimi, insan kaynakları ve örgütsel çalışmalar, işletme, kamu politikaları, lojistik ve kalite çalışmaları, muhasebe ve finans, mühendislik, pazarlama, sağlık bilimleri, turizm ve konaklama, yönetim bilimleri.


Ek bilgi: Dergi listesi / İçerik ve kullanım kılavuzu

  Yayınevi/Firma: Emerald Group Publishing Limited 1967’de İngiltere’de kurulan uluslararası bir yayınevidir. Konu alanları ağırlıklı olarak yönetim bilimleridir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

JSTOR
Akademik dergiler, kitaplar ve birincil kaynaklardan oluşan akademik bir veritabanıdır. 70’în üzerinde disiplini kapsayan akademik araştırmaları bünyesinde barındıran multidisipliner bir kaynaktır. JSTOR  3938 adet farklı dergi içerir.
İçerdiği koleksiyonlar: Arts & Sciences I-XIV, Life Sciences, Business IV, Ecology & Botany II, Jewish Studies, Hebrew Journals, Ireland Collection, Sustainability
Konu alanları: Arkeoloji, dil bilimleri, din bilimleri, edebiyat, eğitim, ekoloji, ekonomi, etik, feminizm, fen bilimleri, hukuk, kültür, sanat, sinema, siyasi bilimler, sosyoloji, tarih, yaşam bilimleri.


Ek bilgi: Dergi listesiHızlı başlangıç dokümanı (Tr.) / Hızlı başlangıç dokümanı (İng.)

  Yayınevi/Firma: Ithaca Harbors, Inc. tarafından 1995 yılında kurulmuş olan JSTOR (Journal Storage), akademik dergileri arşivlemek için kullanılan çevrim içi bir sistemdir. Üye kurumlarına 1665`e kadar geriye giden yüzlerce derginin  eski sayılarında tam metin erişim olanağı sunmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için:Bloomberg profili
 
           
 

Taylor & Francis Online
Sosyal ve beşeri bilimler, tıp ve yaşam bilimlerinde 2.400’den fazla tam metin dergi koleksiyonudur. 3.7 milyonun üzerinde tam bilimsel makale ile etkin bir içerik sunar.

Konu alanları: Beşeri bilimler, bilgi bilimi, bilgisayar bilimi, coğrafya, çevre, davranış bilimleri, dil ve edebiyat, dişçilik, eğitim, ekonomi ve finans, fiziki bilimler, gıda ve beslenme, güzel sanatlar, hemşirelik, hukuk, iletişim, matematik ve istatistik, mühendislik ve teknoloji, müzecilik ve kültürel miras, sağlık, saha çalışmaları, siyaset ve uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler, spor, tarım, tıp, turizm.


Ek bilgi: Kullanım kılavuzu

  Yayınevi/Firma: Taylor & Francis, akademik kitap ve dergiler yayınlayan, Birleşik Krallık merkezli yayınevidir. Yine Birleşik Krallık merkezli Informa adlı şirketin alt kollarından biri konumundadır. 1852 yılında William Francis ve Richard Taylor tarafından kurulmuştur.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

OVID LWW
Etki faktörüne göre derecelenmiş yüksek kaliteli klinik dergi koleksiyonudur. 519 adet tam metin dergi içerir.
Konu alanları: Adli tıp, anestezi, beslenme, dermatoloji, farmakoloji, genel cerrahi, genel tıp, hemşirelik, jinekoloji, kardiyoloji, nöroloji, nükleer tıp, onkoloji, oftalmoloji, ortopedi, patoloji, pediatri, plastik cerrahi, psikiyatri, romatoloji, üroloji.


Ek bilgi: Dergi listesi / Yardım / Kullanım videoları / Tanıtım broşürü

  Yayınevi/Firma: Fortune 500 listesinde yer alan Wolters Kluwer, küresel çapta özellikle klinisyenler, avukatlar, finans profesyonelleri için bilgi, yazılım çözümleri ve hizmetleri geliştirmektedir.
Ayrıntılı bilgi için: Bloomberg profili
 
           
 

SpringerLink - Dergiler
Yüksek etki değerine sahip 483’ü açık erişim toplam 2.151 tam metin bilimsel dergi içerir. Yayınların çoğu İngilizce olmakla birlikte önemli sayıda Almanca yayın da içerir. Dergi koleksiyonlarının tamamına 1. cildin 1. sayısından itibaren erişilebilir.
Konu alanları: Astronomi, beslenme, bilgisayar bilimleri, biyomedikal bilimler, çevre bilimleri, coğrafya, davranış bilimi, dil, eğitim, enerji, felsefe, fizik, hukuk, istatistik, işletme ve ekonomi, kimya, malzeme, matematik, mimarlık ve tasarım, mühendislik, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri, yaşam bilimleri, yer bilimleri.


Ek bilgi: Kullanım kılavuzu / Eğitim videoları / Yazar dokümanları / Makale yazım kuralları (İng.)

     
           
 
9,100’e yakını tam metin olmak üzere 13,700’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,900 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı doküman türünü tam metin olarak içerir.
  Yayınevi/Firma: EBSCO, kütüphane ve diğer kuruluşlara akademik içerik ve araştırma teknolojileri sağlayan Birleşik Devletler merkezli uluslararası bir firmadır. Klinik kaynaklar, uygulama ve bulut servisler, dijital dergi ve arşivler ve basılı yayın sağlama EBSCO’nun diğer faaliyet alanlarından bazılarıdır.  
 
  Bell Labs Technical Journal
Etki faktörü 3.944, eigen faktörü 0.001080, makale etki skoru 0.438`dir. 1996’dan günümüze Bell Laboratuvarları’nın yüksek önemdeki araştırma ve faaliyet sonuçlarını yayınlar. Nokia Bell Labs tarafından desteklenmekte ve yayınlanmaktadır.
Konu alanları: Ağ teknolojileri, hücresel yayın, iletişim teknolojileri, kablosuz teknolojiler, radyo dalgaları.
  Yayınevi/Firma: Bell Labs, önceleri American Telephone & Telegraph Company`nin (AT&T) şimdilerde ise Alcatel-Lucent`in araştırma geliştirme kurumudur. Transistörler 1947`de Bell Laboratuvarları`nda icat edilmiştir. En başarılı zamanlarında Bell Labs radyo astronomi, transistör, lazer, UNIX işletim sistemi ve C programlama dili dahil çok çeşitli devrimsel teknolojiler geliştiren kendi türündeki ilk tesisti. Bell Laboratuvarlarında tamamlanan yedi esere Nobel Ödülü verilmiştir.  
           
 

Business Source Complete Journals
Alanında öne çıkan EBSCO veritabanlarından biri olup içerdiği faklı doküman türleri ile komple bir araştırma aracıdır. 2.000`e yakın hakemli dergi, 1.900`e yakın ticari ve popüler işletme dergisi (Örneğin Bloomberg Businessweek, Forbes, Fortune, Harvard Business Review, Money), 920’ye yakın kitap/monograf, 1.150.000’den fazla şirket profili, 3.625’ten fazla SWOT analizi, 1.440’tan fazla ülke ekonomi raporu, 7.648 endüstri raporu, 2.550’ye yakın pazar araştırma raporu, 10.270’ten fazla vaka analizi içerir.

Konu alanları: İktisadi ve idari bilimler.

     
           
  CAB (Common Wealth Agricultural Bureaux) Abstracts
CAB Abstracts dünyanın uygulamalı yaşam bilimleri literatürüne erişim sağlayan lider bir İngilizce bibliyografik bilgi servisidir. Tarım, çevre, veterinerlik bilimleri, bitki bilimleri, mantar bilim ve parazitoloji, gıda bilimi, insan sağlığı ve beslenmesini içerir. CAB Abstracts araştırmacılar için her yıl eklenen 360.000 üzerinde yeni özetler ile 1973 den itibaren 8.1 milyon kayda erişim sağlar. CAB Direct platformunda yer alır.
Konu alanları: Beslenme ve gıda, çevre, ormancılık, tarım, tıp, uygulamalı ekonomi, uygulamalı yaşam bilimleri, veterinerlik.
  Yayınevi/Firma: CABI tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır. Tarım ve uygulamalı yaşam bilimlerinde en yüksek sayıdaki süreli yayın koleksiyonu kapsayıp, 1910 yılından günümüze zengin bilgi içeriğine sahiptir. Bütün içerik, CAB Direct arayüzünden kullanıcılara sunulmaktadır.  
           
 

CABI (Common Wealth Agricultural Bureaux) Full Text
CAB Direct platformunda yer alır. 320.000’in üzerinde makale, konferans bildirisi ve rapor içerir. İçeriğin % 80’ine başka herhangi bir elektronik kaynak üzerinden erişmek mümkün değildir.

Konu alanları: Beslenme ve gıda, çevre, ormancılık, tarım, tıp, uygulamalı ekonomi, uygulamalı yaşam bilimleri, veterinerlik.

     
           
 

DynaMed
National Science Foundation (NSF) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,700’e yakın başlık için hazırlanmış özetleri, güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen önemli bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır. DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.


Ek bilgi: İçerik kaynakları (İng.) / YardımEBM Journal (eDergi)

     
           
  ERIC (The Education Resource Information Center)
Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergileri tarayarak eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlar. 1966’dan günümüze kadar 1.4 milyondan fazla kayıt içeren veritabanı 300.000`in üzerinde tam metin doküman sunmaktadır.
Konu alanları: Eğitim bilimleri.
     
           
  GreenFILE
EBSCO`nun doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanıdır. 9.100’den fazla tam metin kayıt içeren bu veri tabanında 612.000’in üzerinde kayıt özetleriyle birlikte indekslenmektedir.
Konu alanları: Ağaçlandırma,geri dönüşüm, iklim değişiklikleri, kirlilik, küresel ısınma, tarım, yenilenebilir enerji.
     
           
 

IBM Journal of Research and Development
Etki faktörü 0.962, eigen faktörü 0.00181, makale etki faktörü 0.488`dir. 1957’den günümüze dek yayınlanmaktadır. Yazarların bilişim, teknoloji ve bilişim sistemleri mühendisliği çalışmalarını içeren, iki ayda bir yayınlanan hakemli bir teknik dergidir. Makaleler dünya çapında bilimsel araştırma ve geliştirme topluluğu ve bilgili profesyonellerine yöneliktir.
Konu alanları: Bileşen, bilgisayar, devre, malzeme, mühendislik.


Ek bilgi: Makale gönderimi

     
           
  IBM Systems Journal
1962-2008 yılları arasında IBM tarafından üç ayda bir yayınlanan tam bilimsel bir e-dergidir. Yazılım tasarımı, mühendislik, test, uygulama ve performans hakkında bilimsel çalışmalara dair hakemli teknik makaleleri yayınlanmaktadır. İşlenen konular programlama kodları ve algoritmalarından uygulamalara, ara katman yazılımlarından tüm yazılım sistemlerine kadar uzanır.
Konu alanları: Bilgisayar sistemleri ve mühendisliği.
     
           
  MasterFILE Complete
Dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar. 1922`ye kadar uzanan içeriğinde 2,400`den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850`nin üzerinde referans kitabı, 73,000`i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.
     
           
 

Newspaper Source Plus
Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir. İçeriğinde 1,200 tam metin gazete, 130 haber bülteninden haberler ve 67 milyona yakın tam metin makale bulunur.

Öne çıkan gazeteler: The Sydney Morning Herald (Australia), The Times (UK), USA Today, The Washington Post.

Haber bülteni kaynakları: AP (Associated Press), CNN Wire, UPI (United Press International), Xinhua (China).

Televizyon ve Radyo Haber Metinleri Kaynakları: ABC News (American), ABC (Australian), CBC (Canadian), CBS News, CNBC, CNN, CNN International, FOX News, MSNBC.

     
           
 

ULAKBİM DergiPark Akademik
2013 yılında TÜBİTAK ULAKBİM tarafından oluşturulmuş elektronik dergi yönetim ve erişim sistemidir. TÜBİTAK, üniversiteler, dernekler, özel kuruluşlar ve meslek odaları tarafından yayınlanan 2.000’in üzerinde Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dergiye ve 400.000’e yakın makaleye tam metin erişim mümkündür.


Ek bilgi: Dergi başvurusu / Makale gönderimi / Sıkça sorulan sorular

  Kurum/Firma: TÜBİTAK–ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen, ülkemizdeki araştırma kurumlarının akademik içerikli elektronik bilgi kaynaklarına etkin ve yaygın erişimlerinin sağlanması, ulusal ve uluslararası bilimsel yayın üretiminin etkinleştirilmesi amacıyla dünyanın önde gelen yayınevleri ve veri tabanı üreticileri ile yapılan ulusal lisans anlaşmaları ve çalışmalarıdır. TÜBİTAK EKUAL ile binlerce araştırmacı uluslararası bilimsel ve akademik içerikli elektronik bilgi kaynağına kendi kurumlarından erişme imkânı bulmaktadır.  
           
 

ULAKBİM TR Dizin
TR Dizin, sağlık bilimleri (tıp), mühendislik ve temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, yaşam bilimleri ve hukuk olmak üzere 5 ayrı temel konu alanındadır. Dizinde yer alan dergilerin makalelerine ait bibliyografik bilgilerin (makale adı, yazar, öz vs.) yanı sıra, ULAKBİM Müdürlüğü ile dergi editörlükleri arasında imzalanan katılım izni sözleşmesine bağlı olarak, makale tam metinlerine de erişilebilmektedir.


Ek bilgi: Dergi değerlendirme kriterleri / Dizinlenen dergi listesi