Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

KURUMSAL ÜYELİKLER

 
  TÜBİTAK ULAKBİM Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı (EKUAL)
TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL, ülkemiz araştırma kurumlarının akademik içerikli elektronik bilgi kaynaklarına etkin ve yaygın erişimlerinin sağlanması, ulusal ve uluslararası bilimsel yayın üretiminin etkinleştirilmesi amacıyla dünyanın önde gelen yayınevleri ve veritabanı üreticileri ile yapılan ulusal lisans anlaşmaları ve çalışmalarını kapsamaktadır. TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Türkiye’deki akademik ve bilimsel araştırmaları desteklemek amacıyla elektronik bilgi hizmetleri sunarak yüksek oranda ve kalitede akademik bilgi kullanımını teşvik etmektedir.
     
           
  Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS)
2000 yılında üniversite ve araştırma kütüphanelerinin en uygun fiyatla, en fazla e-bilgi kaynağına erişimlerini sağlamak, ölçek ekonomisi çerçevesinde bu ürünlere yapılan yatırımı paylaşmak, Türkiye’deki akademisyen ve öğrencilerin küresel bilgi ağına en üst düzeyde erişimlerini gerçekleştirerek, eğitim ve araştırmaya kütüphanelerin desteğini arttırmak için ortak çalışmalar yürütme amacıyla kurulmuştur. 150`nin üzerinde üniversite ve araştırma kurumunun üye olduğu, 50’ye yakın çalışanı ile uluslararası alanda da yerini almış bir konsorsiyum, mesleki bir birlik, büyük bir gönüllü topluluğudur.
     
           
  Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM)
GETEM 2006 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde hizmet veren bir merkezdir. GETEM’in e-kütüphane koleksiyonunda 22.000’in üzerinde kitap, dergi, makale, tiyatro oyunu vb. yayın bulunur. GETEM, e-kütüphane hizmetinin yanı sıra, uygulama geliştiren, erişilebilir ürünler tasarlamak isteyen, web sitelerini erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan tüm kişi ve kuruluşlara imkânlar el verdiğince danışmanlık yaparak yeni olanak ve ürünlerin çıkmasına destek vermektedir. GAÜ Kütüphane KKTC’deki ilk ve tek GETEM üyesi kütüphanedir.
     
           
  Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Üniversite Kütüphaneleri Heyeti
Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB), Kıbrıs’taki özel, vakıf ve devlet üniversitelerinin bağımsız ve gönüllü olarak kurdukları bir organizasyondur. Birlik, Kıbrıs’ta yüksek öğrenim ve ilgili konularda yaşanan zorlukları ortak çözümlere getirebilmek amacıyla bir uzlaşı platformu olmak için tasarlanmıştır. KÜB bünyesinde kurulan çalışma gruplarından biri de Üniversite Kütüphaneleri Heyeti’dir.