Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Aranacak Kelime:
 
Araştırma Araçları:
  
Sadece:

Tüm Kaynaklar

Tüm kaynaklarda arayın

Katalog Tarama

Katalog taraması yapın

E-Yayınlar A-Z

Tüm kaynaklarda arayın

ONLINE DERS VE KURSLAR

 
 
 
İşletme, bilgisayar bilimleri, ekonomi, eğitim, mühendislik, yönetim, pazarlama, psikoloji ve sosyal çalışmalar vb. temel içerik alanlarının tamamına dair görüntülü eğitim içeriği sunar. İçerik kaynakları MIT, Princeton Üniv., Stanford Üniv., Oxford Üniv. vs. üniversitelerdir.
   
         
 
 
100’ün üzerinde farklı konuda eğitim içeriği sunar. Çeşitli uluslararası şirket, üniversite, STK vb. yapılardan derlenen içerikte katılımcılara sertifika edinebilme imkânı sunulmaktadır. Kayıtlı 9 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır.
   
         
 
 
Arizona State Üniv., Manchester Üniv., European Journalism Centre, Quincy College gibi dünyanın çeşitli üniversite, kolej ve özel kuruluşlarının sertifika programı ve kurslarını içeren online eğitim platformudur. Uygulamalı bilimler, eğitim, insan bilimleri, disiplinlerarası çalışmalar, işletme ve ekonomi en yoğun ilgi gören içerik alanlarıdır.
   
         
 
 
Coursera, edX, Udacity, FutureLearn vb. 39 farklı online ders ve kurs platformunu aynı anda tarama imkânı verir. Tüm ders ve kursları devam durumlarına göre kategorize eder. Ayrıca ders ve kursların içeriklerini yansıtan trendleri aylık MOOCReports halinde yayınlar.
   
         
 
 
147 farklı içerik kaynağından alınan 1.800’e yakın online ders içerir. Güzel sanatlar, işletme, bilgisayar bilimleri, yaşam bilimleri, kişisel gelişim, mühendislik ve sosyal bilimler içerik alanlarıdır.
   
         
 
 
MIT ve Harvard Üniv. tarafından 2012 yılında yayına giren edX’de, tüm bilim alanlarına dair 830 farklı içerik bulunur. İçerik kaynaklarından bazıları Berkeley Üniv., Columbia Üniv., Boston Üniv., Sorbone Üniv.’dir.
   
         
 
 
İçeriği The Open University tarafından uluslararası üniversite ve kültür kurumlarından derlenen sitede konu başlığı ve içerik konuları çok detaylandırılmış durumdadır. Sitedeki kursları tamamlayarak sertifikaya dönüştürmek mümkündür.
   
         
 
 
Hem tekli dersler hem de seri eğitim koleksiyonları şeklinde içeriğe sahiptir.Eğitim, işletme, tıp, bilgisayar, hukuk vb. temel alanlara dair ücretli ve ücretsiz kurs içeriklerine erişim mümkündür.
   
         
 
 
Bulut bilişim, mühendislik yönetimi, enerji, radar alanlarında yüksek kaliteli kurslar içerir.
   
         
 
 
Önde gelen online eğitim platformlarından biridir. İçeriği Linkedin tarafından oluşturulan platform web teknolojileri, mobil teknolojiler ve fotoğrafçılık odaklı kaliteli bir içerik sunmaktadır.
   
         
 
 
Massachusetts Institute of Technology’nin 100’den fazla kanalda 12.000 videosunu içerir. Biyoloji, teknoloji, girişim, mühendislik, robotik, enerji, mimarlık, matematik, fizik, eğitim içerik alanlarından bazılarıdır.
   
         
 
 
Hemen hemen tüm ana bilim dallarına dair içerik barındırır. 2008’de faaliyete giren Saylor.org Academy’nin 100’ün üzerinde programı mevcut olup çok sayıda sertifikalı eğitime de erişim sağlanabilmektedir.
   
         
 
 
Yapay zeka, nanoteknoloji, veri işlem, teknoloji, web mimarileri ve işletim sistemleri gibi konularda kaliteli bir içerik sunar. Google, IBM, Facebook ve Twitter içerik sağlayıcılardan bazılarıdır. Her derse özel Wiki ve forum türü bölümler sayesinde öğrenciler kendi aralarında bilgi paylaşımı yapabilmektedir.
   
         
 
 
Ana içerik konuları web teknolojileri ve tasarımı, dijital pazarlama, fotoğrafçılık, dil öğrenimi ve çizimdir. Bu konular dışında da detaylı ve ilgi çekici bir içeriğe sahiptir. Kursların bir kısmı ücretlendirilmiş olup Türkçe de dâhil farklı dillerde kurslar mevcuttur.